YENİ GELECEK Titanyum Alaşımlı Boru

June 17, 2022
hakkında en son şirket haberleri YENİ GELECEK Titanyum Alaşımlı Boru

1. derece
en sünek ve en yumuşak titanyum alaşımıdır.Soğuk şekillendirme ve aşındırıcı ortamlar için iyi bir çözümdür.ASTM/ ASME SB-265, ticari olarak saf titanyum levha ve levha için standartları sağlar.

 

2. sınıf
Alaşımsız titanyum, standart oksijen.

 

Sınıf 2H
Alaşımsız titanyum (Minimum 58 ksi UTS ile 2. Sınıf).

 

3. sınıf
Alaşımsız titanyum, orta oksijen.

 

1-4. Sınıflaralaşımsızdır ve ticari olarak saf veya "CP" olarak kabul edilir.Genellikle bu "saf" kaliteler için çekme ve akma mukavemeti kalite numarasıyla birlikte artar.Fiziksel özelliklerindeki fark, öncelikle ara reklam öğelerinin miktarından kaynaklanmaktadır.Maliyet, imalat kolaylığı ve kaynağın önemli olduğu korozyon direnci uygulamaları için kullanılırlar.

 

5. sınıfTi6Al4V, Ti-6Al-4V veya Ti 6-4 olarak da bilinir
Ti-6Al-4V-ELI (Sınıf 23) ile karıştırılmaması için en yaygın kullanılan alaşımdır.%6 alüminyum, %4 vanadyum, %0.25 (maksimum) demir, %0.2 (maksimum) oksijen ve geri kalan titanyumdan oluşan bir kimyasal bileşime sahiptir.

 

Aynı sertlik ve termal özelliklere sahipken (Sınıf 5 Ti'de CP Ti'den yaklaşık %60 daha düşük olan termal iletkenlik hariç) ticari olarak saf titanyumdan (1-4 dereceler) önemli ölçüde daha güçlüdür.Pek çok avantajının yanı sıra ısıl işleme tabi tutulabilmesidir.Bu kalite, mukavemet, korozyon direnci, kaynak ve üretilebilirliğin mükemmel bir birleşimidir.